Arcade oyun makinelerinin heyecan verici video oyunlarının tek kaynağı olduğu zamanlarda, Crazy Taxi serisi dublörler ve dört tekerlek içeren kısa süreli bir eğlence arayanlar arasında popülerdi. Crazy Taxi, doğru şekilde tasarlandığı sürece yarış oyunlarının arcade yapısının eğlenceli bir deneyim sunabileceğini kanıtladı. Crazy Taxi Yeniden Başlatılıyor Nostalji mi Yoksa Fiasko mu?

Renkli 3D dünyası ve birkaç ilginç oyun konsepti ile birlikte seri, yıllar boyunca birçok oyuncuyu arcade makinelerine ve ilk konsollara çekti. Modern yarış oyunlarının sınır çizgisindeki gerçekçilik ile ayak uyduramamasına rağmen, SEGA bu klasiği ekranlarımıza geri getiriyor ve bu sefer geliştiriciler ibreyi yükseltmek istiyorlar. SEGA tarafından The Game Awards 2023’te duyurulan Crazy Taxi yeniden başlatma, franchise’ın modern avantajlarla dönüşünü vaat ediyor. SEGA o zaman bile bir fragman video yayınladı ve gördüğümüz kadarıyla Crazy Taxi yeniden başlatma, polis kovalamacaları ve araç modifikasyonları içeren EA’nın Need For Speed serisine benzeyebilir.

Ancak son zamanlarda SEGA’nın geliştiricilerinden sızan yeni detaylarla, Crazy Taxi’nin arcade yarış sahnesini yeniden tanımlayabileceği ve bu on yılın video oyunu olabileceği anlaşılıyor. Dolayısıyla, Crazy Taxi yeniden başlatma ile ilgili tüm sızıntıları, söylentileri ve resmi duyuruları topluyor ve yaklaşmakta olan bu remake hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreniyoruz.

‘Crazy Taxi’ yeniden başlatma detayları sızdırıldı: Büyük değişiklikler mi geliyor? Crazy Taxi yeniden başlatma ile ilgili en büyük gelişmelerden biri, oyun tasarımı ve oyun konsepti hakkındaki son açıklamadır. SEGA’nın Sapporo Stüdyosundan Takaya Segawa’nın The Japan Times’a verdiği bir açıklamaya göre, Crazy Taxi yeniden başlatma, stüdyo tarafından geliştirilen birçok AAA video oyunu başlığından biridir.

Segawa, “Crazy Taxi dahil olmak üzere Triple-A oyunlarının geliştirilmesine de katılıyoruz” diyor.

Bu arada Midori adında bir video oyunu ihbarcısı, Crazy Taxi’nin Fortnite ve GTA Online gibi AAA canlı hizmet video oyunlarına göre modellendirileceğini söylüyor. Oyuncuların, şu anda Fortnite’da olduğu gibi oyun içi etkinlikler, işbirlikleri ve benzeri özelleştirme seçenekleri görmesi muhtemeldir. Midori, tweet’i özetleyerek, Crazy Taxi yenilemesinin canlı hizmet sürümüyle birlikte yayınlanacağını da söylüyor.

Sızdırmaya göre, öyle görünüyor. Fortnite ve GTA Online gibi canlı hizmetli video oyunlarının muazzam popülaritesi, daha fazla geliştiriciyi bu türe yatırım yapmaya teşvik etti ve bu nedenle sayısız video oyununun ortaya çıkıp hüküm sürdüğünü gördük.

Call of Duty: Warzone, deneyimi yükseltmek için oyun içi satın alımlar sunan ücretsiz bir video oyununun parlak bir örneğidir. Model, yakında iOS ve Android’e gelecek bir mobil versiyonu garanti edecek kadar başarılı. Araba yarış oyunları türünde, Forza Horizon ve The Crew serileri bu konseptle oynaştı ve dünya çapında oyunculardan büyük satış ve katılım rakamları elde etti. Crazy Taxi trene atlarken, SEGA’nın nostaljiye nasıl güvendiğini ve hem eski oyuncuları geri getirmek hem de yeni oyuncuları franchise’a dahil etmek için nasıl ilgi çekici bir video oyunu haline getirdiğini görmek ilginç olacak.

Öte yandan, bağımsız bir AAA oyunu olarak Crazy Taxi yeniden başlatma, konsol ve PC oyuncularına modern grafiklerden ve geliştirilmiş oyun fiziklerinden ödün vermeden bu klasik serinin tadını çıkarmaları için harika bir yol sunabilir. Yeniden başlatmanın AAA doğası göz önüne alındığında, oyuncuların dublörlerin ve polis kovalamacalarının temel bir deneyim olabileceği kurgusal Crazy City kasabasında anlatı odaklı bir oyun göreceklerini umabilirler.

Horizonumuzda söylentilere göre bir Nintendo Switch 2 varken, Crazy Taxi yenilemesi, el konsolunun gelişmiş gücünü göstermenin mükemmel bir yolu olabilir.

‘Crazy Taxi’ yeniden başlatma tarihi: Ne zaman geliyor?

Ne yazık ki, Crazy Taxi yeniden başlatma tarihinin netliğine kavuşamadık. Aralık 2023’te oyunun bir fragman videosunun gösterilmesi göz önüne alındığında, SEGA’nın oyunu 2024’ün ikinci yarısında yayınlama veya 2025’in başlarına saklama ihtimali yüksek. Crazy Taxi Yeniden Başlatılıyor Nostalji mi Yoksa Fiasko mu?

Kaynak: https://www.augustman.com/in/gear/gaming/crazy-taxi-reboot-gameplay-release-date/