Call of Duty oyununun yayıncısı Activision, bu hafta sonu 27.000’den fazla Call of Duty Modern Warfare 3 ve Warzone hesabının yasaklandığını duyurdu. Hile kullanan oyuncuları yakalamak için kullanılan Ricochet anti-hile sistemini geliştiren Team Ricochet, “daha fazla yasak dalgasının geleceğini” öngörüyor.  Call of Duty’de Hesap Yasaklama Dalgası 27 Bin Hileci Oyun Dışında

CharlieIntel’e yapılan açıklamada Team Ricochet, “bir dizi yükseltilmiş tespit sistemi sayesinde hafta sonu boyunca 27.000’den fazla hesabı tespit ederek yasakladı. Ekip yeni bir dizi güvenlik güncellemesi üzerinde çalışıyor ve daha fazla yasak dalgası bekliyor.” ifadelerini kullandı. Bu yasak dalgası, MW3 ve Warzone’un üçüncü sezonunun başlamasından hemen sonra geldi.

CharlieIntel, BAMS gibi bazı yayıncılar yanlışlıkla kalıcı olarak yasaklandıklarını iddia etse de, Activision belirli yasakları teyit etmiyor.

CharlieIntel’in tweetine gelen bazı yanıtlar da, bu yasak dalgasının birçok masum oyuncuyu haksız yere etkilediğini iddia ediyor.

Call of Duty: Modern Warfare 3’te oyuncuların uzun menzilli bir keskin nişancı tüfeği olan Longbow’u yakın mesafede kullanmasını engellemek için yakın zamanda bu silahın güçleri düşürüldü (nerflendi). Normalde bir keskin nişancı tüfeği uzun menzil çatışmaları için tasarlanmıştır.

Hile yapmak, rekabetçi çevrimiçi oyunların çoğunda sorun olabilir. Oyuncular bazen yasakların çok uzun sürmesinden veya yukarıdaki örnekteki gibi büyük dalgalar halinde gelmesinden ziyade sürekli olarak uygulanmasından memnuniyetsizlik duyuyor.

Hile karşıtı ekipler genellikle oyunun güvenliğindeki hangi açığı veya zayıflığı oyuncuların kullandığını tespit etmek için zaman harcıyor ve ardından bu açığı kullanan herkesi aynı anda yasaklıyor. Bu, hilecilerin ilk birkaç kişi yasaklandığında yeni bir yöntem bulmasını engellemek ve umarım hepsini oyun ekosisteminin dışına bir süre uzak tutmak için yapılıyor. Call of Duty’de Hesap Yasaklama Dalgası 27 Bin Hileci Oyun Dışında

Kaynak